

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.001 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ω |
| Length | 5 mm |
| Width | 3.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.0922 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 3.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 16 MHz |
| Frequency Stability | 10 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.001 % |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Series Resistance | 50 Ω |
| Schedule B | 8541600025 |
| Drive Level | 1 µW |
| Height - Seated (Max) | 1.1 mm |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$1.22390
Ext.Price$1.22390
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.22390 | $1.22390 |
| 10 | $1.12848 | $11.28480 |
| 25 | $1.08994 | $27.24850 |
| 50 | $1.05272 | $52.63600 |
| 100 | $1.01675 | $101.67500 |
| 300 | $1.00313 | $300.93900 |
| 500 | $0.98969 | $494.84500 |
| 1000 | $0.97757 | $977.57000 |
